Projekty

Soutěž

Projekt - Čtení pomáhá

Celé česko čte dětem

Kniha pro prvňáčka

O knihovně

Výpůjční doba pro veřejnost:
Pondělí – Čtvrtek  14.00 - 18.00
                 Pátek  10.00 - 12.00
Výpůjční doba pro školu:
Pondělí – Čtvrtek   9.00 - 12.00
                 Pátek 10.00 - 12.00

Noc s Andersenem 2018

Noc s Andersenem 2018

Letošního nocování s pejskem a kočičkou ve štěpánkovické knihovně se zúčastnilo 30 dětí. Čekal je program přímo v knihovně. V úvodu se děti představily svým spolunocležníkům a pak se jim na oplátku přestavil pan Andersen. Děti se dozvěděly spoustu zajímavého z jeho života, z jeho tvorby a také to, proč se tato kouzelná noc nazývá Noc s Andersenem. Letošní noc byla věnována Povídání o pejskovi a kočičce. Děti si poslechly pohádku o tom, jak pejsek a kočička pekli dort, kterou namluvili známí herci a umělci. Poté si děti vybrali ze svých řad odvážné herce, a ti jim tuto pohádku zahráli. Děti si to moc užily.
A že to byl náročný výkon, sýrová a šunková pizza přišla všem vhod.
Malí nocležníci si užili i výtvarnou činnost. Jednoduchým způsobem krásně nazdobili pohádkovník různými tvary květů a mohla začít druhá část programu. Tato noc byla také zaměřena na spisovatele Jaroslava Foglara, který byl skaut, a my jsme použili jeho lov bobříků. Bobřík zručnosti spočíval ve výrobě postaviček pejska a kočičky. Tento úkol děti hodně bavil. Tohoto bobříka splnili všichni. Trefit se do čtyř otvorů míčkem už byl pro děti větší problém, ale některé to zvládly. Bobřík mlčení byl vyhlášen během večeře a malí nocležníci si užili chvilku klidu. Bobřík odvahy už tak klidný nebyl. Zavládla vlna strachu a obav z tajuplné stezky odvahy. Děti měly za úkol projít temnou chodbou až ke světýlku a zpátky. Ty nejmenší děti se hodně bály, a tak se na stezku vydali s doprovodem. A strach překonaly. Po velmi náročném plnění bobříka odvahy, si děti vyzkoušely, jak jsou na tom se svou pamětí.. Dvacet různých předmětů pod dekou a děti po určitém časovém limitu musely napsat co nejvíce věcí, které si zapamatovaly. Mnozí si v této soutěži vedly hodně dobře. Paměť jim ještě dobře slouží. Okolo půlnoci už nocležníkům docházely síly, zachumlali se do svých pelíšků a při poslechu další pohádky o pejskovi a kočičce pomalu usínali. Ještě bylo slyšet slabé štěbetání, ale postupně už celá knihovna spala.
Ráno si děti pochutnaly na buchtách od maminek, byly jim předány andersenovské pohlednice, pomohly s úklidem knihovny a odebraly se spokojené domů.


Noc s Andersenem 2018 Noc s Andersenem 2018 Noc s Andersenem 2018
další foto >>> (60)

O knihovně

Interiér knihovny Obecní knihovna ve Štěpánkovicích prošla v roce 2004 mnohými změnami.
V červnu 2004 se knihovna, jejíž sídlo bylo v prostorách Obecního úřadu, začala stěhovat do nově zrekonstruovaných prostor ZŠ Štěpánkovice. Tato investice byla velice náročná. Místnosti se kompletně rekonstruovaly, došlo k výměně stávajících oken za okna plastová a do knihovny je bezbariérový přístup. Je zde sociální zařízení jak pro veřejnost a personál, tak i pro zdravotně postižené občany. Konečné přestěhování bylo ukončeno v září roku 2004, kdy byla knihovna slavnostně otevřena.
Prvňáčci v knihovně ročník 2009/2010 Tato knihovna slouží nejen široké veřejnosti ale také žákům ZŠ Štěpánkovice. Došlo totiž ke spojení žákovské knihovny s knihovnou obecní. Učitelé i žáci tak mohou prostory využívat k rozšíření znalostí a vědomostí v jednotlivých předmětech.
Kromě knižního fondu jsou k dispozici pro návštěvníky také tři počítače s katalogem knih a připojením na internet, kopírka a tiskárna.
Knihovna pořádá různé besedy, přednášky a výtvarné dílny.
V roce 2008 a v roce 2009 knihovna žádala o pokytnutí dotace, díky které může pořádat zmíněné aktivity jak pro dospělé tak i pro děti.
V současnosti už funguje také webový katalog naší knihovny.

(c) 2010 – 2018 Obecní KNIHOVNA ve Štěpánkovicích       |       partneři:    Obec Štěpánkovice    Demosan     Ganeko s.r.o.    Ritschny - kovošrot       |       design: DanR