Projekty

Soutěž

Projekt - Čtení pomáhá

Celé česko čte dětem

Kniha pro prvňáčka

Čtenářský klub pro děti

Korálkiáda a soutěže

Dětský čtenářský klub - únor 2012 - Korálkiáda a soutěže

Naše knihovna ve spolupráci se školní družinou při ZŠ Štěpánkovice se v rámci aktivit čtenářského klubu zapojila do celostátního projektu Korálkiáda.
Cílem tohoto projektu je - navléci co nejvíce metrových šňůr z různých korálků a perliček. Doposud se dětem podařilo navléci 20 metrů tohoto polovýrobku. V této činnosti budeme pokračovat až do 15. května.
Více informací naleznete na www.potvor.cz


A protože čtenářský klub je především o čtení, vybrali jsme pro tento den sborníkovou knihu pověstí z hor na severu Moravy „Modrá štola“. Předčítána byla pověst “Petrovy kameny“, kde se děti seznámily s tajemným příběhem této zvláštní skály, tyčící se na útesu proti Pradědu. Možná, že si někdy na pověst vzpomenou, až sami Petrovy Kameny navštíví.
Také se soutěžilo v neobvyklé disciplíně “chytání listu papíru“, která byla pro děti velkou zábavou.


Dětský čtenářský klub - únor 2012 - Korálkiáda a soutěže Dětský čtenářský klub - únor 2012 - Korálkiáda a soutěže Dětský čtenářský klub - únor 2012 - Korálkiáda a soutěže další foto >>> (8)

21. 2. 2012

Medvídek Pú a jeho kamarádi

Dětský čtenářský klub - listopad 2011 - Medvídek Pú a jeho kamarádi

Společně s dětmi jsme tentokrát vybrali příběh z knihy Medvídek Pú na téma „Pomáhej svým kamarádům“.
Děti příběh pozorně poslouchaly a určitě si zapamatovaly Pravidlo ze Stokorcového lesa. Pravidlo zní: Máš-li těžký úkol, popros kamarády. Dobrá každá pomoc, když si nevíš rady.
A protože čtenářský klub není jen o čtení, zahrály jsme s dětmi pohádkové pexeso, kdy děti měly za úkol uhádnout, jakou národní pohádku obrázek představuje.
Děti byly šikovné, poznávání pohádek zvládly na výbornou.Dětský čtenářský klub - listopad 2011 - Medvídek Pú a jeho kamarádi Dětský čtenářský klub - listopad 2011 - Medvídek Pú a jeho kamarádi Dětský čtenářský klub - listopad 2011 - Medvídek Pú a jeho kamarádi další foto >>> (7)

1. 12. 2011

První seznámení s knihou

Dětský čtenářský klub - říjen 2011

V pondělí 24. října 2011 naše knihovna ve spolupráci se školní družinou štěpánkovické základní školy zahájila činnost dětského čtenářského klubu. Tato aktivita má přitažlivou formou přiblížit dětem svět knížek, upoutat je a získat pro četbu knih další malé čtenáře.
Formy práce s dětmi budou různého charakteru např. četba knihy, hry na dětské hrdiny, soutěže motivované čtenou knihou, malování s knihou a jiné. Doufáme, že se dětem budou zmíněné aktivity líbit a setrvají i nadále.Dětský čtenářský klub - říjen 2011 Dětský čtenářský klub - říjen 2011 Dětský čtenářský klub - říjen 2011 další foto >>> (13)

25. 10. 2011

(c) 2010 – 2024 Obecní KNIHOVNA ve Štěpánkovicích       |       partneři:    Obec Štěpánkovice    Demosan     Ganeko s.r.o.    Ritschny - kovošrot       |       design: DanR