Projekty

Soutěž

Projekt - Čtení pomáhá

Celé česko čte dětem

Kniha pro prvňáčka

Akce 2024

Bookstart neboli S knížkou do života

Bookstart neboli S knížkou do života - leden 2024

Tento skvělý projekt pokračuje i nadále v tomto roce. Maminky s dětmi docházejí do knihovny každý měsíc, kde je pro ně připraven pestrý program. Předvánoční setkání se dětem i maminkám moc líbilo. Společně si ozdobili svůj vánoční stromeček, prohlíželi si knížky se zimní tématikou, hráli si, povídali a užívali si čas v knihovně.
Lednový maškarní rej byl parádní. Krásné kostýmy dětí i maminek rozzářily knihovnu. Tancovalo se, soutěžilo, povídalo, bylo to zkrátka moc příjemné dopoledne.

Bookstart neboli S knížkou do života - leden 2024 Bookstart neboli S knížkou do života - leden 2024 Bookstart neboli S knížkou do života - leden 2024 další foto >>> (15)

Cestovatelská přednáška - MALAJSIE

Cestovatelská přednáška - MALAJSIE Cestovatelé Alena a Jiří Márovi se vypravili do jihovýchodní Asie. Cestou tam prozkoumali Dubaj a při návratu zase pro změnu Singapur. Manželé Márovi nám představili mnoho zajímavostí. Při promítání fotografií a videoukázek, které byly doprovázeny humorným i dramatickým komentářem nám představili například koupání slonů, největší květinu světa, cínovou továrnu, opičí ostrov, malované chrámy, čajové plantáže, neuvěřitelný novoroční ohňostroj v Dubaji, ohromující parky a stavby v Singapuru a spoustu dechberoucích fotografií z těchto míst.
Beseda byla velmi obohacující a setkání s těmito cestovateli bylo opět velmi příjemné. Děkuji Všem zúčastněným za podporu.
Jiří Mára je autorem dvaceti cestopisných knih a dokumentárních filmů z různých koutů světa.

Zima v pohádce

Zima v pohádce 2024

Zimní venkovní nepohodu zpříjemnilo dětem z místní mateřské školy interaktivní pásmo pohádek, aktivit a tvořivosti v naší knihovně. Tématem letošního zimního programu byla krásná kniha Petra Horáčka „Modrý tučňák“.
Paní knihovnice v kostýmu tučňáka děti zasvětily do dojemného příběhu malého modrého tučňáka. Dětem se čtený text a mluvené slovo moc líbilo. Interaktivně se zapojovaly do samotného příběhu, vyzkoušely si opičí dráhu tučňáků, povídaly si o zimě, o tom, kde je zima po celý rok, vyzkoušely si básničku s pohybem, a písničku V moři je místa dost si také moc užily.
V závěru si jednoduchým způsobem vyrobily krásné tučňáky. Bylo to moc fajn.

Zima v pohádce 2024 Zima v pohádce 2024 Zima v pohádce 2024 další foto >>> (19)
(c) 2010 – 2024 Obecní KNIHOVNA ve Štěpánkovicích       |       partneři:    Obec Štěpánkovice    Demosan     Ganeko s.r.o.    Ritschny - kovošrot       |       design: DanR