Projekty

Soutěž

Projekt - Čtení pomáhá

Celé česko čte dětem

Kniha pro prvňáčka

Akce 2018

Adolf Dudek pro děti - Cestovatelské malování 2018

Adolf Dudek pro děti - Cestovatelské malování 2018

Po dvou letech opět rozzářil tváře dětí malíř a ilustrátor Adolf Dudek. Svým interaktivním vystoupením bavil nejen děti z místní mateřské školy ale také malé školáky z prvních, druhých a třetích tříd. Adolf Dudek dokázal rozesmát i přítomné paní učitelky.

Tentokrát se děti společně s panem Dudkem vydali do zajímavých zemí světa. Navštívili Grónsko, Ameriku, Čínu a Afriku. Byla to opravdu velkolepá cestovatelská show.


Adolf Dudek pro děti - Cestovatelské malování 2018 Adolf Dudek pro děti - Cestovatelské malování 2018 Adolf Dudek pro děti - Cestovatelské malování 2018 další foto >>> (69)

Velikonoční tlachání v knihovně 2018

Pondělní odpoledne v knihovně ve Štěpánkovicích patřil opět k těm tvořivým a zábavným. Jedna desítka šikovných žen a dětí si přišlo do knihovny potlachat a vyrobit originální hrneček. Malováním na bílé hrnečky vznikaly krásné barevné originály.

U dobré kávy, dobrého čaje a výborných koláčů vytvořily velmi příjemnou atmosféru.


Velikonoční tlachání v knihovně 2018 Velikonoční tlachání v knihovně 2018 Velikonoční tlachání v knihovně 2018 Velikonoční tlachání v knihovně 2018 další foto >>> (17)

Zimní dovádění v knihovně

Zimní dovádění v knihovně 2018

Uběhlo půl roku a děti z mateřské školy se již těšily na další návštěvu místní knihovny. Tentokrát se hlavním tématem pro interaktivní program stala zimní olympiáda. Berušky, Sluníčka, Kuřátka a Motýlci – oddělení MŠ Štěpánkovice každý den v týdnu od 12. února do 15. února navštěvovaly knihovnu, kde pro ně pracovnice knihovny připravily pestrý program.
V úvodu si knihovnice s dětmi vyprávěly o zimních měsících, o zimních radovánkách, a v neposlední řadě i o zimní olympiádě. Zimní pohádku o tom, jak tuleň Robin a medvěd Bernie uspořádali zimní olympiádu na severním pólu, děti poslouchaly velmi pozorně. Následně si pak vyzkoušely sportovní disciplíny. Stali se z nich malí olympionici. Skoky z ledové kry na druhou ledovou kru, hokejové nájezdy na branku, slalom, skoky na lyžích a krasobruslení malí olympionici zvládali perfektně. Děti zažily opravdové zimní dovádění v knihovně. Za odměnu se děti povozily na pravém Jamajském skibobu, což nebylo vůbec jednoduché. Při rozdávání olympijských medailí zazněla i česká hymna, kterou starší předškoláci také zpívali.
Vítězem olympiády v knihovně se staly všechny děti. Protože není důležité zvítězit, ale důležité je, mít dobré kamarády, se kterými nikdy není nuda.


Zimní dovádění v knihovně 2018 Zimní dovádění v knihovně 2018 Zimní dovádění v knihovně 2018 další foto >>> (46)

USA a Havajské ostrovy – Jiří a Alena Márovi

USA a Havajské ostrovy – Jiří a Alena Márovi

Opět po roce k nám do knihovny zavítali manželé Márovi. Jejich vyprávění o své cestě po západu Spojených států a Havajských ostrovů bylo velmi zajímavé a poučné.
Prozkoumali všechny nejznámější národní parky severoamerického západu od jižních končina až ke kanadské hranici. Navštívili centrum hazardu Las Vegas, červené koberce Holywoodu a proslulou věznici Alkatraz. Na Havajských ostrovech je okouzlily nádherné písčité pláže s mořem skrývajícím korálové útesy plné pestrobarevných rybek a tajemných želv. Projekci fotografií a videoukázky sestavili do humorných ale i dramatických příběhů.
Byl to pro všechny zúčastněné opravdu pěkný zážitek.


USA a Havajské ostrovy – Jiří a Alena Márovi USA a Havajské ostrovy – Jiří a Alena Márovi USA a Havajské ostrovy – Jiří a Alena Márovi
(c) 2010 – 2018 Obecní KNIHOVNA ve Štěpánkovicích       |       partneři:    Obec Štěpánkovice    Demosan     Ganeko s.r.o.    Ritschny - kovošrot       |       design: DanR