Projekty

Soutěž

Projekt - Čtení pomáhá

Celé česko čte dětem

Kniha pro prvňáčka

Akce 2020

800km Svatojakubská pouť s Danielem Václavíkem

800km Svatojakubská pouť s Danielem Václavíkem 2020

V pondělí 27. února ve večerních hodinách naše knihovna téměř „praskala ve švech“. Stalo se tak díky štěpánkovickému rodáku Danovi Václavíkovi, který v roce 2018 zdolal pěší chůzí 800km dlouhou Svatojakubskou pouť do Santiaga de Compostela.
Jeho vyprávění pozorně naslouchalo téměř 50 příznivců. Byl to velmi příjemný zážitek, nejen pro diváky ale také pro něj samotného. Byla to totiž jeho první veřejná beseda. A dopadla na výbornou. Svým poutavým vyprávěním s humornými prvky snad některé zúčastněné motivoval na uskutečnění této cesty. Každý má svůj sen a sny by se měly plnit. Sen Daniela Václavíka byla Svatojakubská pouť a on si jej splnil. Díky mu za opravdu krásný a obohacující zážitek.
Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na podporu požárem zasažených oblastí v Austrálii. Vybralo se 4820Kč. Užasné! Děkujeme všem dárcům.

800km Svatojakubská pouť s Danielem Václavíkem 2020 800km Svatojakubská pouť s Danielem Václavíkem 2020 800km Svatojakubská pouť s Danielem Václavíkem 2020 další foto >>> (13)

Eva Tvrdá opět v knihovně

Eva Tvrdá opět v knihovně 2020

Uběhly přesně 4 roky a v naší knihovně jsme opět přivítali autorku knih s regionální tématikou paní Evu Tvrdou. Eva Tvrdá vydala v prosinci 2019 knihu „Očima vidět, Očami vidžeč“. Zvláštností této knihy je její dvojjazyčnost. Čtenář má možnost přečíst si příběh v češtině a poté i v laštině.
Eva Tvrdá svým posluchačům a fandům nejen představila svou novou knihu, ale také v krátkosti seznámila čtenáře se svými knihami dříve vydanými. Velmi zajímavě hovořila o knize „Města v Českém Slezsku“, vydanou u příležitosti 100 let vzniku novodobého Českého Slezska 1918 -2018. V této knize předkládá čtenáři aktuální svědectví o stavu Českého Slezska po stu letech jeho existence. Autorka svým vyprávěním a předčítáním své čtenáře velmi zaujala a potlesk jí byl odměnou.
Závěrečná diskuze se nesla v duchu vzpomínání na časy minulé, nechyběly otázky, nechybělo uznání a nechyběla chvála.

Eva Tvrdá opět v knihovně 2020 Eva Tvrdá opět v knihovně 2020 Eva Tvrdá opět v knihovně 2020 další foto >>> (14)